Posted on Leave a comment

Bargłów – indeksy zgonów z lat 1826-1835

Dzisiaj do wyszukiwarki Geneo dodaliśmy indeksy zgonów z Bargłowa z księgi obejmującej lata 1826-1835. W owych czasach śmierć zbierała obfite żniwo, przede wszystkim wśród dzieci. Nie liczyło się, czy rodzice są z klasy chłopskiej, czy bogato uposażonymi dziedzicami. I tak umiera dwójka dzieci wielmożnych Klemensa Karwowskiego i jego żony Elżbiety z d. Daszkiewicz, dziedziców folwarku Wólka. W młodzieńczym wieku umierają Joanna Mackiewicz z Netty, córka wielmożnych Jana i Teodory, Amelia Wejnerowska córka wielmożnego komisarza Dyrekcji Generalnej Dóbr Lasów Narodowych oraz Zofia Święczkowska, żona dziedzica dóbr Konopek. Warto też zwrócić na znamienite osoby pojawiające się wśród zgłaszających, którzy pojawiają się zbyt licznie na bargłowskiej plebanii, aby ich tu wymieniać.

Bargłów był podówczas bardzo rozległą parafią, więc dziesięć lat rejestrowania zgonów dało łącznie ponad 1300 indeksów, które mozolnie zindeksowała Renata Rapczyńska. Dziękujemy!

Jamiński Zespół Indeksacyjny
Polub nas

Jamiński Zespół Indeksacyjny

Indeksacja akt metrykalnych Kotliny Biebrzańskiej, dawnego Dekanatu Augustowskiego, Suwalszczyzny, Ziemi Grodzieńskiej i okolic
Jamiński Zespół Indeksacyjny
Polub nas

Latest posts by Jamiński Zespół Indeksacyjny (see all)

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.