Księga spisu parafialnego, kościół suchowolski, dekanat dąbrowski, archidiecezja wileńska, rok 1926

 

38,00 

36 in stock (can be backordered)

SKU: 978-83-970727-1-8 Categories: , Tag:

Description

Opracowanie: Tadeusz Ciszkowski

Edition: 1

ISBN: 978-83-970727-1-8

Stron: 354

Format: B5 (17x24 cm)

Okładka: miękka

More information

Prezentowana Księga spisu parafialnego, kościół suchowolski, dekanat dąbrowski, archidiecezja wileńska, rok 1926 jest częścią bardzo interesującego źródła archiwalnego – kodeksu zatytułowanego Spisy parafialne Dekanatu Dąbrowskiego za 1926 rok.

Z inicjatywy dziekana dąbrowskiego ks. Józefa Gaula podlegli mu proboszczowie sporządzili w 1926 roku szczegółowy spis swoich parafian. Po sporządzeniu każdego z nich i poświadczeniu prawdziwości, odsyłano je do siedziby dekanatu, gdzie wszystkie spisy zostały umieszczone w jednej księdze, zawierającej 458 kart. [...]

Spisy, na podstawie wcześniejszych zapisów wykonanych w czasie kolędy, sporządzane były w maju i czerwcu 1926 roku, przez proboszczów poszczególnych parafii: sidrzańskiej (Adolf Ołdziejewski), zalesiańskiej (Józef Chlewiński), różanostockiej (Walenty Wieczorek), nowodworskiej (Józef Lipiński), suchowolskiej (Antoni Gajlewicz) i dąbrowskiej (Józef Gaul). [...]

Ksiądz chodząc po kolędzie spisywał, w poszczególnych miejscowościach, parafian wg kolejności ich zamieszkiwania. Kolęda odbywała się w poszczególnych wsiach i koloniach wg określonego, tradycyjnego porządku. Zaczynała w Suchowoli na parafii, a kończyła w majątku Grodzisk.

Księga spisu parafialnego ma formę tabeli, w której wyróżniono: liczbę porządkową wszystkich mieszkańców wsi (kolonii), numer domu, nazwisko i imię gospodarza, imię jego ojca, a w przypadku kobiet również nazwisko rodowe, powiązania rodzinne (siostra, brat, synowa, zięć), stan cywilny (żona, wdowiec, wdowa, kawaler, panna), wiek. Dzieci były zapisywane wg płci, najpierw synowie, a następnie córki, również podano ich wiek. Zapisywane były także dzieci nieślubne i służba domowa oraz domownicy nie będący bezpośrednio członkami rodziny. Spis parafialny natomiast nie uwzględniał dzieci, które już opuściły rodzinny dom. [...]

W Księdze spisu parafialnego odnotowani zostali tylko katolicy. Dla miejscowości, w których mieszkali prawosławni, Tatarzy lub Żydzi w formie przypisu podano liczbę mieszkańców odnotowaną w Spisie powszechnym z 1921 roku (Skorowidz miejscowości Rzeczypospolitej Polskiej opracowany na podstawie wyników pierwszego spisu ludności z dn. 30 września 1921 r. i innych źródeł urzędowych, t. V, województwo białostockie, Nakładem Głównego Urzędu Statystycznego, Warszawa 1924, s. 71-72). Dodatkowo przy każdej miejscowości podano numer karty ze spisu dekanalnego, na której zapisani są jej mieszkańcy.

Tadeusz Ciszkowski
Grzegorz Ryżewski

Lista nazwisk występujących w spisie

Abramowicz
Adamowicz
Ancipo
Andracka
Andracki
Andrakowicz
Andrukiewicz
Andrzejczyk
Anisiejko
Aniśkiewicz
Anpiejko
Antonowicz
Aramowicz
Audul
Augustowski
Augustynowicz
Babienia
Bacewicz
Bakun
Bałakier
Bałdyga
Bałenda
Bałuszko
Baran
Baranowska
Baranowski
Bartosz
Bądziel
Beczko
Bernacka
Bernadska
Bernatowicz
Berszucka
Białous
Bieciuk
Biecuk
Bielawska
Bielawski
Bielecki
Bielska
Bielski
Biełous
Bienasz
Bienaszewski
Biernacka
Biernacki
Bińko
Błaszko
Błażewicz
Bochenko
Boćwinska
Boćwiński
Bohdan
Bohdanowicz
Bohuszewska
Bohuszewski
Bojaryn
Borkowska
Borkowski
Bornacka
Borowska
Borowski
Borys
Breczko
Bryl
Brzosko
Brzozowska
Brzozowski
Buczyńska
Buczyński
Budnik
Bujnowska
Bujwicki
Bułhak
Burak
Burakowska
Burakowski
Burnewicz
Busłowska
Busłowski
Butkiewicz
Chajewski
Chałkowska
Chmielewska
Chmielewski
Chodorczyk
Chodorowska
Chodorska
Chodorski
Chodzia
Chojewska
Chorąży
Choroszewicz
Choroszucha
Chrobustowska
Chrobustowski
Chudecki
Ciereszko
Cimaszewski
Cimochowicz
Ciuchna
Ciszyński
Ciżewska
Ciżewski
Cudak
Cymbor
Czemerys
Czerpak
Czerwińska
Czerwiński
Cześniel
Dajnowicz
Dankiewicz
Daszkiewicz
Daszuta
Dawidowicz
Dąbrowska
Dąbrowski
Dąbrówka
Dądziłło
Wólka
Demski
Derankiew
Dojnia
Draguniec
Drobniak
Drozda
Dudarowicz
Dziedzińska
Dziełowska
Dziemian
Dzienis
Dzierżyński
Dzieszko
Dzieżyc
Dzwil
Ejsmont
Fedorowicz
Fiedorowicz
Filewicz
Filipowicz
Filipowska
Filmanowicz
Filmon
Florowski
Franciszkowicz
Francuk
Gabiński
Gabryel
Gajewska
Gajewski
Gajlewicz
Gawarecka
Gawarecki
Gawłowska
Gaworecki
Giedrojć
Giełazyn
Giełażyn
Giermak
Giermakow
Giero
Gilewska
Gilewski
Głębocki
Głowacka
Głowacki
Gławicka
Gławicki
Gniedziejko
Godlewska
Godlewski
Gołka
Gołko
Gorlewska
Gorska
Gorski
Grabala
Grabińska
Grabiński
Grabowiecka

Grabowiecki
Grabowska
Grabowski
Grajewska
Greś
Gręś
Gromicka
Groszko
Gruza
Gryć
Gryszkiewicz
Grzybowska
Gudel
Gudewicz
Gurewicz
Gurska
Guryńska
Guryński
Guzieiuk
Guzowska
Guzowski
Hakałło
Hakało
Halicka
Halicki
Hałaburda
Haławienka
Hapoń
Haraburda
Harasimowicz
Harasiuk
Herman
Hiera
Hiero
Hniedziejko
Hołownia
Hońko
Horaczy
Hoserłło
Hościłło
Hościło
Hrupowicz
Hryckiewicz
Hrynkiewicz
Hryszkiewicz
Huryn
Hurynowicz
Ignatowicz
Iwanowicz
Jackiewicz
Jakubiec
Jakubowicz
Jakubowska
Jakubowski
Janewicz
Janik
Jankowska
Jankowski
Janowska
Janowski
Januszkiewicz
Januszko
Jarmoszka
Jarmoszko
Jaroma
Jaroszewicz
Jaroszewska
Jarząbek
Jasiel
Jasińska
Jasiński
Jaśkiewicz
Jaśmin
Jaworowski
Jelska
Jelski
Jezierska
Jodko
Jołkowicz
Juchniewicz
Judycka
Jurczewski
Jurewicz
Jurgiel
Jurgilewicz
Jurkowska
Kaczarewski
Kaczarowska
Kaczkiełło
Kaczkieło
Kaczyńska
Kaczyński
Kalinowska
Kalinowski
Kalisz
Kalowska
Kaluta
Kamińska
Kamiński
Kanczuk
Kapusta
Karaś
Karbowski
Karczewska
Karczewski
Karna
Karny
Karp
Karpich
Karpienia
Karpień
Karpowicz
Karwicki
Katowski
Kawysz
Kierkla
Kiersnowska
Kiersnowski
Kieżel
Kiluk
Kimborowicz
Kirejczyk
Kiszluk
Kiszła
Kiśluk
Kleczkowska
Klejno
Klepacka
Klepacki
Klim
Klimaszewska
Klimaszewski
Klimowicz
Kloza
Kłoczko
Kochanowski
Kocunel
Kolenda
Kolendo
Komenda
Komendant
Komoszewska
Konarzewska
Konczuk
Konopka
Konstańska
Kopać
Kopańko
Kopeć
Koplińska
Kopoć
Kopol
Korecka
Korolczuk
Korotkiewicz
Korsztun
Korzeniewski
Kosianowicz
Kosiłło
Koszczuk
Kaszton
Kotek
Kowalczuk
Kowalewska
Kowalewski
Kowalska
Kowna
Kozakiewicz
Kozicińska
Kozinowska
Kozioł
Kozłowska
Kozłowski
Kragiel
Kraszewska
Kraszewski
Krecha
Kreczko
Krejbich
Kretowicz
Kropiwnicka

Kropiwnicki
Kruk
Krukiel
Krupowicz
Krutul
Kruza
Krynicki
Krystoń
Krysztop
Krysztopa
Krysztopik
Kuc
Kucejko
Kucharski
Kuchowska
Kuczynko
Kuderewska
Kuderewski
Kuderko
Kudlarczyk
Kudrinia
Kugiel
Kukuć
Kulbacki
Kulfan
Kulhawik
Kulik
Kulikowska
Kulikowski
Kułak
Kułakowski
Kundziewicz
Kunicka
Kupciło
Kupowicz
Kuryłowicz
Kusztonewski
Kuźbiel
Kuźmicka
Kuźmicki
Kwiatkowska
Kwiatkowski
Lancewicz
Lebied
Lebiedzińska
Lech
Lechowicz
Letkowska
Letkowski
Lewandowicz
Lewandowska
Lewantowicz
Lewicka
Lewicki
Lewkowicz
Liksza
Lipski
Lisowska
Litwinko
Lola
Lubomirski
Ludwicki
Lulewicz
Luty
Łajkowski
Łatacz
Łazar
Łazarska
Łazarski
Łodygo
Łomoć
Łoszak
Łukaszewicz
Mackiewicz
Majewski
Makar
Makarewicz
Makowska
Makowski
Makswiej
Malinowska
Malinowski
Małyszko
Manczuk
Manesiuk
Mankiewicz
Marchel
Marchiel
Marecka
Marecki
Markiewicz
Markowska
Markowski
Masalska
Masalski
Masełbas
Masłowski
Matan
Matel
Matulewicz
Matys
Matysewicz
Matyskiel
Matyszel
Meldziec
Michalska
Michałowska
Michałowski
Mickiewicz
Micun
Mikszta
Mikucka
Mikucki
Mikulski
Mikutowicz
Milewska
Milewski
Milkiewicz
Miltko
Mips
Misarko
Misiewicz
Miszyński
Mitrosz
Mniszko
Mojżuk
Moldziec
Moniuszko
Monkiewicz
Morawska
Moroz
Mozolewska
Mozolewski
Mroz
Mróz
Mruz
Murawska
Murzyło
Musiorska
Nachyła
Najda
Narel
Naruć
Naruk
Nasuta
Nasuto
Naumowicz
Niedzielko
Niedzwiecka
Niedzwiecki
Niewiarowska
Nowicka
Nowicki
Nowik
Obuchowicz
Obuchowska
Odachowski
Ogier
Olchanowicz
Olechno
Olechnowicz
Oleński
Olszewska
Olszewski
Omielan
Oniśko
Orciłowicz
Orciuch
Organek
Organik
Orłowska
Orłowski
Orzechowski
Orżaniewicz
Ostapowicz
Ostiłowicz
Ostrowska
Ostrowski
Ośmian
Owsiejko
Pacewicz

Paliwoda
Panasewicz
Panel
Pankowska
Pawełko
Pawłowska
Pawłowski
Piechotko
Pieciul
Piekut
Piekutowska
Piekutowski
Pieszko
Pietkiewicz
Pietrasz
Piktel
Pilecka
Pilipowicz
Pilkiewicz
Piluk
Piotrowska
Piotrowski
Pipski
Płaskowicka
Płaskowicki
Pochodowin
Podjurgiel
Pogorzelska
Pogorzelski
Popielec
Popiełuszko
Popławska
Popławski
Pośpiech
Potap
Potapa
Powajba
Poźniak
Prancuk
Prawdzik
Prysmont
Prytuła
Pryźmont
Przytuła
Przytuło
Puchalski
Puchil
Puchlik
Puła
Purzyńska
Puzanowska
Pychel
Pycz
Radulska
Radziwon
Radziwonowicz
Rafałowicz
Rakowska
Rakowski
Rapnicka
Rapnicki
Ratkiewicz
Rećko
Remiszewska
Remiszewski
Repnicka
Repnicki
Reut
Rodkiewicz
Rodziewicz
Rogala
Rogalska
Rogalski
Rogowska
Rogowski
Rojsza
Rojszyk
Roman
Romanowska
Romanowski
Rotkiewicz
Rougiel
Rozmysł
Rozmysłowicz
Rudak
Rudakowski
Rudzik
Rudzińska
Rudziński
Rusiecki
Rutkiewicz
Rutkowska
Rybaczek
Rydzewska
Rydzewski
Rymsza
Ryżewska
Ryżewski
Rzepko
Rzepnicki
Sabińska
Sadowska
Sadowski
Safon
Sakowicz
Samojło
Samuk
Salejko
Salewska
Satkowski
Sawicka
Sawicki
Sawośko
Sewandowicz
Sider
Sidorowicz
Siedlecka
Siedlecki
Siemion
Sienkiewicz
Sieńkiewicz
Sieńko
Sierbińska
Sierbiński
Sińkiewicz
Sitko
Siwicka
Skibicka
Skibicki
Skiłądź
Skorska
Skorski
Skorupska
Skorupski
Skowronek
Skrodski
Sławińska
Sławiński
Smarżewska
Smarżewski
Smigiel
Smyk
Smykowski
Snarska
Snarski
Sobecka
Sobiraj
Sobko
Sobkowska
Sobolewska
Sojko
Sokołowska
Sokołowski
Sołjan
Sołoniewski
Soroka
Soroko
Sosnowski
Stalewska
Stanisławczyk
Stankiewicz
Starynowicz
Starzyńska
Starzyński
Stasiełuk
Steckiewicz
Steczkiewicz
Stefanowicz
Stelmaszek
Stolarska
Strękowska
Stupak
Suchocka
Suchocki
Suchowolska
Suchwałko
Sulima
Sulżycka
Sulżycki
Surel
Surowiec

Suszyńska
Sutuła
Sutułła
Swiatun
Swiderska
Swiderski
Swietlicka
Swistun
Sycz
Symon
Szabłowska
Szabuńko
Szalska
Szałkowska
Szałkowski
Szamberg
Szatska
Szczepura
Szczerba
Szczęsna
Szczęsnolewicz
Szczęsnowicz
Szczygiel
Szegąg
Szeląg
Szerejczyk
Szerejko
Szewczul
Szkiłądź
Szocki
Szpaczko
Szpakowski
Szparkowska
Szparkowski
Szubzda
Szukowska
Szulc
Szumska
Szumski
Szychowski
Szymańska
Szymański
Szymkiewicz
Szymkowska
Szymkowski
Szyper
Szypulska
Szypulski
Szyszko
Śledziewski
Śreńko
Świerkowska
Świetlicka
Świetlicki
Świerbińska
Święcicka
Świstun
Talarczyk
Talkowski
Tałałaj
Tarasewicz
Targowska
Tarnowska
Teofilska
Teofilski
Teul
Toczko
Toczyłowski
Tofilska
Tokarzewski
Tołoczko
Tomaszewska
Tomaszewski
Tomkiewicz
Trachymowicz
Trochym
Trochymowicz
Trojanowska
Trypuć
Trzeciak
Turel
Turkowska
Turkowski
Ulewicz
Urmiłowicz
Usnarska
Walenciej
Walendyk
Walenty
Waliewska
Wanagiel
Wasilewska
Wasilewski
Waskiel
Waszczeniuk
Wawiernia
Waśkiel
Waśkiewicz
Waśko
Wawiernia
Wąsecka
Wąsecki
Wąsowicz
Werda
Wersocka
Wićko
Wierzbicka
Wierzbicki
Wilczewska
Wilczewski
Wincenciuk
Winkiewicz
Wirkowska
Wirkowski
Wiszniewska
Wiszniewski
Witkowska
Wojciechowicz
Wojciechowska
Wojcik
Wojewnik
Wojniusz
Wojtaszewski
Wojteczek
Wojteczko
Wojtkielewicz
Wojtkiełło
Wołowicz
Wośkiel
Wrublewska
Wrublewski
Wrublowska
Wyganowska
Wyganowski
Wysocka
Wysocki
Zabłocka
Zagorska
Zagórska
Zagurska
Zaguszka
Zajko
Zajkowska
Zajkowski
Zalesko
Zalewska
Zalewski
Zamojska
Zamojski
Zaniewska
Zaniewski
Zapolska
Zarzecka
Zawadzka
Zawadzki
Zdanewicz
Zdanowicz
Zdanuk
Zdebski
Zejdel
Zieniuk
Zimniuch
Zysk
Żadziłko
Żak
Żałobko
Żdan
Żdanowicz
Żdanuk
Żoczek
Żołobko
Żołobkowski
Żukowska
Żukowski
Żurkowski
Żydówka
Żygiełło
Żygieło
Żylińska
Żynel
Żywolewska
Żyżalewska

Jamiński Zespół Indeksacyjny
Like us
Jamiński Zespół Indeksacyjny - najnowsze posty (zobacz wszystkie)

Informacje dodatkowe

Weight 0,68 kg
Dimensions 17 × 24 × 2,1 cm

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Księga spisu parafialnego, kościół suchowolski, dekanat dąbrowski, archidiecezja wileńska, rok 1926”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

You may also like…