Opublikowano Dodaj komentarz

Dokładnie rok temu uruchomiliśmy wyszukiwarkę Geneo

Już 365 dni działa nasza wyszukiwarka Geneo. To dobry czas, aby zrobić małe podsumowanie. W tej chwili w wyszukiwarce znajduje się ponad 147 000 indeksów z 24 parafii. Niektóre parafie są w pełni zindeksowane, inne są bliskie ukończenia, ale jest całkiem sporo parafii nad którymi intensywnie pracujemy. Z tych parafii zindeksowaliśmy co najmniej 414 ksiąg metrykalnych. Co najmniej, gdyż czasem wpadają nam w ręce szczątki, co do których nie mamy pewności, czy pochodzą z jednej księgi czy z kilku. Jeszcze dłuższa jest lista parafii leżących w kręgu naszych zainteresowań, a których indeksacji jeszcze nie zaczęliśmy. Szczegóły zamieszczamy w poniższej tabelce:

Niektórzy powiedzą, że 147 000 to niezbyt imponująca liczba, zwłaszcza w porównaniu z indeksami dostępnymi w innych wyszukiwarkach genealogicznych. Proszę jednak pamiętać, ze koncentrujemy się na stosunkowo niewielkim obszarze geograficznym, a ponadto nasza indeksacja jest bardzo szczegółowa, wymagająca znacznie więcej pracy niż powszechnie spotykana indeksacja uproszczona.

Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni z tempa prac Jamińskiego Zespołu Indeksacyjnego. Póki nie przyłączą się do nas kolejne osoby, lepiej nie będzie. Zapraszamy więc nieustająco do współpracy. To co w tej chwili mamy do zindeksowania i nad czym pracujemy zawsze można znaleźć tutaj: https://jzi.org.pl/prace-indeksacyjne-jzi/.

Przy okazji pierwszego roku użytkowania wyszukiwarki Geneo na pewno macie jakieś interesujące spostrzeżenia dotyczące działania wyszukiwarki, tego co jest w niej dobre, a co można poprawić, a także jakie nowe funkcjonalności można wprowadzić. Chętnie zapoznamy się z Waszymi opiniami. Piszcie do nas poprzez formularz kontaktowy lub komentujcie na naszej stronie na facebooku. Być może uda nam się wdrożyć część tych pomysłów w niedalekiej przyszłości.

Jamiński Zespół Indeksacyjny
Polub nas
Jamiński Zespół Indeksacyjny - najnowsze posty (zobacz wszystkie)
 
Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.