O nas

Kim jesteśmy? Skąd przybyliśmy? Dokąd zmierzamy?
Te pytania, hasła obrazują istotę rzeczy i przyczynę naszych poczynań. Próbujemy zamienić i przypomnieć niegdyś zapisane słowa w konkretne działania. Ocalić od zapomnienia odeszłe pokolenia, sprawić by jeszcze raz, odczytane i spisane słowa przybrały postacie konkretnych osób, skrywane za datami i literami nazwiska. Osób, które kiedyś pośród tych samych dróg, rzek i lasów zamieszkiwały te ziemie W ten sposób urzeczywistniamy znaną sentencję “… słowo stało się ciałem„. oraz postaramy się zrealizować słowa zapisane w jednej z XIX wiecznych ksiąg odnalezionych na parafii w Jaminach aby przyświecały naszym działaniom jako motto

Stworzyliśmy Jamiński Zespół Indeksacyjny mający na celu odczytanie, przepisanie i zindeksowanie w dostępnej formie najstarszych zasobów metrykalnych parafii Jaminy, a potem poszliśmy dalej czyli do kolejnych parafii i archiwów. Skrótowa nazwa JZI (z ang. easy) sugerowałaby, że będzie łatwo;-) , czas jednak rządzi się swymi prawami i dopiero pokaże czy udało nam się przywrócić tożsamość tak wielu przed nami.
Można pomóc i usprawnić te działania przekazując datki lub włączając się za pośrednictwem internetu w nasze prace indeksacyjne. Czekamy na Wasze zgłoszenia i komentarze.

Jeśli uważasz, że informacje zawarte na tej stronie są wartościowe, rozważ przekazanie dotacji w dowolnej wysokości. Każda suma wspomoże dodawanie nowych indeksów.

Konto: 37 1600 1462 1834 7686 6000 0001 w BGŻ BNP.

Piszcie do nas:   jzi@jzi.org.pl lub jaminski.zespol.indeksacyjny@gmail.com

Zapraszamy także na nasz profil na Facebooku:

 

 
Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.