Opublikowano Dodaj komentarz

Krasnopol – indeksy zgonów z lat 1810-1817

Kościół w Krasnopolu

Do wyszukiwarki Geneo dodaliśmy jednorazowo 7 ksiąg Akt Stanu Cywilnego zawierających zgony z parafii Krasnopol z lat 1810-1817.

Spośród 435 metryk znajdziemy kilka ciekawych. W Pojezierzu umiera wielmożny Romuald Grzędziński, komornikowicz powiatu grodzieńskiego, a jego zgon zgłasza brat Piotr, pisarz Sądu Pokoju z Sejn. W karolińskim dworze z kolei umiera Jaśnie Pan Michał Radłowski, posesor emfiteutyczny (czytelnikom pozostawiamy samodzielne rozszyfrowanie tego określenia). Tu zgłaszającym jest Jaśnie Pan Bartłomiej Boraczewski, burmistrz Sejn.

Równie interesujący jest akt zgonu 3-letniej córeczki Ewy Sawickiej, która wędrując z matką z kalwaryjskiego festunku do Krasnegoboru zmarła gdzieś w środku Puszczy Smolańskiej (tak właśnie zapisano w metryce bez wskazywania miejscowości). Świadkami zgonu byli inni towarzysze podróży: Żyd Kopek z Kalwarii i Józef Mrówczyński idący do Warszawy.

Znajdziemy tam też jeden akt urodzenia, spisany omyłkowo, a następnie przekreślony. Umieściliśmy go, z odpowiednią adnotacją, w bazie urodzeń.

Wszystkie księgi zindeksowała Wiola Ostrowska. Dziękujemy!

Jamiński Zespół Indeksacyjny
Polub nas
Jamiński Zespół Indeksacyjny - najnowsze posty (zobacz wszystkie)
 
Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.