Opublikowano Dodaj komentarz

Bargłów – indeksy ślubów z lat 1869-1873

Księgi ślubów są chyba najbogatszym źródłem informacji o ludziach dawniej żyjących. W każdym z aktów poznajemy dwoje małżonków zakładających nową rodzinę ale także często ich poprzednie związki, rodziców, świadków, sąsiadów, zawody, funkcje lub status społeczny. W niektórych przypadkach są zawarte informacje o narodzinach i uznaniu dzieci przedślubnych, zawarcia intercyzy przedślubnej, dyspensy z powodu pokrewieństwa.

Oddajemy więc w Wasze ręce kolejne 317 aktów ślubów z lat 1869-1873 z parafii Bargłów leżącej dawniej na pograniczu i zawierającej bogactwo danych o mieszkańcach tej parafii, często skąd przybyli. Nowo zaślubieni w Bargłowie pochodzili m.in z parafii: Augustów, Bakałarzewo, Białaszewo, Kaletniki, Krasnybór, Lipsk, Grajewo, Grabowo, Jaminy, Jeleniewo, Studzieniczna, Szczebra, Suwałki, Sejny, Wigry, Puńsk, Raczki, Rajgród, Rydzewo, Wąsosz, Janówka, z Prus np. ze Świętej Lipki k. Kętrzyna, a nawet Sankt Petersburga.

Jesteśmy zawsze ciekawi czy dzięki naszej pracy udało Wam się odnaleźć ślady przeszłości. Zapraszamy do zapoznania się z zaawansowanymi funkcjami wyszukiwarki Geneo i przeszukania naszych wpisów i bazy danych.

Księgę z języka rosyjskiego zindeksował Zbyszek Mierzejewski. Dziękujemy!

Jamiński Zespół Indeksacyjny
Polub nas
Jamiński Zespół Indeksacyjny - najnowsze posty (zobacz wszystkie)
 
Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.