Na zdjęciach Jan Sidor, syn Franciszka i Antoniny z Dąbrowskich. Urodzony 27 maja 1903 roku we wsi Rudniki w gminie Koniecbór, w parafii Raczki. Mieszkaniec osady Raczki gminy Dowspuda, powiatu augustowskiego. Rolnik i urzędnik. Żonaty ze Stanisławą z Siemionów z Raczek (córka Pawła i Franciszki z Bartoszewiczów, ślub 5 lutego 1929 roku), jedno dziecko- córka Zofia (urodzona w roku 1929). Ukończył 5 klas szkoły powszechnej.
Podczas okupacji niemieckiej żołnierz organizacji Korpusu Ziemi Suwalskiej, a następnie Armii Krajowej. Drugi zastępca Komendanta Suwalsko- Augustowskiego Obwodu Zrzeszenia WiN. Pseudonim “Guzik” i “Zagłoba”. W dniu 3 września 1945 roku awansowany na do stopnia plutonowego. Odznaczony Krzyżem Walecznych.
Łącznikami Jana Sidora byli: Feliks Borys, pseudonim “Gruby”, urodzony w Nieszkach masarz z Raczek. Władysław Feller (od 1963 roku Renowicki), szewc z Raczek. Kazimierz Frydrych pseudonim “Kamień”, urodzony w Prusce Małej, po wojnie mieszkaniec wsi Krzyżewo, rolnik. Bronisław Gawrylczyk, pseudonim “Lisek”, “Lot”, urodzony w Raczkach rolnik. Jan Mojżesz, pseudonim “Grad”, rolnik z Ludwinowa, po wojnie mieszkaniec wsi Wilkasy. Kazimierz Złotnik, rolnik ze wsi Wierciochy.
Sidor ujawnił się w Suwałkach w dniu 25 kwietnia 1947 roku. Po ujawnieniu pracował między innymi przy budowie mostu drogowego w Raczkach i jako prezes Spółdzielni Rolniczej “Jedność” w Raczkach. Był inwigilowany i prześladowany przez PUBP. Ukrywał się od sierpnia 1949 roku. W październiku 1949 nawiązał kontakt z partyzantami Jana Sadowskiego, pseudonim “Blady”,”Komar” i Piotra Burdyna, ps. “Edward”, “Kabel”,”Mroźny”, “Poręba”, lecz nie przebywał z nimi, a ukrywał się w towarzystwie Jana Gizelbacha ps. “Wierszuł”. W dniu 21 listopada 1949 roku razem z Gizelbachem przebywali w gospodarstwie Jana Szczeciny we wsi Lipowo w gminie Koniecbór, a na nocleg przenieśli się do stojącej po sąsiedzku opuszczonej stodoły Józefy Jasionowskiej. Na skutek doniesienia nieznanego informatora UB ps. “Bolesław” ze wsi Podwysokie, zostali otoczeni przez grupę operacyjną KBW- UB. Jak wynika z raportu, “Guzik” popełnił samobójstwo, zaś “Wierszuł” poddał się. Jan Sidor pochowany jest na cmentarzu w Suwałkach.